Kurbuse kolmnurk (alates 22.09.2022)

Originaalpealkiri: TRIANGLE OF SADNESS
Režissöör Ruben Östlund
Maa: Rootsi, Prantsusmaa, UK, Saksamaa, Türgi
Žanr: komöödia, draama
Pikkus: 2h 27min
Aasta: 2022
Kinodes alates 23.09.2022
Auhinnad: 2022 Cannesi Filmifestivali Kuldse Palmioksa võitja!
Treiler Youtube
IMDB (7.8) Link

Sünopsis

Modellipaari Carli (Harris Dickinson) ja Yaya (Cahrlbi Dean) privilegeeritud elus võib tulla ette küll igasuguseid suhtekonarusi, aga tõeliste probleemidega puutuvad nad kokku alles siis, kui satuvad kruiisile luksusjahil. Neid ümbritsevat ekstravagantsete pururikkurite parve kamandab alkoholilembene kapten, kes avastab tormi saabudes endas mässumeelsuse ja initsieerib sündmused, kus pööratakse pea peale kogu sotsiaalne hierarhia ning kõike peavad end uues rollis taasavastama.

Umbes nii (või tosinat muud moodi) võiks püüda võimalikult vähe ära rääkides kirjeldada Ruben Östlundi filmi „Kurbuse kolmnurk“, mis sõidab selgelt ja mugavalt talle tuttavat satiirilist ja ühiskonnakriitilist rada, aga tundub, et veelgi vabamalt kui enne. Östlundil on juba täitsa ükskõik sellest, kus võiks asuda hea või halva maitse piir või kes võiks leida end pärast mõnd teravat nalja solvatuna. Ta on ilmselt kõige ebaneutraalsem rootslane. „Kurbuse kolmnurk“ on urbanistlik jazz-kollaaž tugeva absurdiga, filmilavastamise kõrgklass, mis paneb mõtlema nii meid ümbritseva linnastunud maailma kui meie sisse harjunud kummaliste tavade ja harjumuste üle. Ja kas me oleme lootusetult kaugenenud oma ürgsest minast või on see meie sees veel siiski kuskil alles?

„Kurbuse kolmnurk“ tõi Ruben Östlundile teise Cannes’i Kuldse palmioksa ning palju uusi sõpru ja vaenlasi. Vaata ja saa teada, kas sa oled „H&M“ või „Balenciaga“.

Filmi kaasrahastas Euroopa Liidu programm “Loov Euroopa MEDIA”.

ARTIKLID

28.09.2022 Eesti Ekspress, Andres Maimik, Seedekulgla filosoofia

26.09.2022 ERR Kultuur, Kaspar Viilup, Priimägi: “Kurbuse kolmnurk” on rohkem rahvale orienteeritud kui Östlundi eelmised filmid

25.09.2022 Kinovärgiga Mandariin, Andrei Liimets, Maarja Hindoalla, Ralf Sauter

23.09.2022 SIRP, Tristan Priimägi, Ka rikkad nutavad

23.09.2022 Filmikägu (alates 37 minutist)

29.05.2022 ERR Kultuur.ee